İçki satışı yapan esnaf gözaltına alındı

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği, İstanbul Avrupa yakasında içki satışı yapan bir esnafın gözaltına alındığını duyurdu.

İçki satışı yapan esnaf gözaltına alındı

Türkiye genelinde tam kapanmayla birlikte başlayan alkollü alkol satma yasağına dair gerilim devam ediyor.

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar “İstanbul Avrupa yakasında bir bakkal ruhsatlı bayimiz beni demin aradı. Içki sattığı için karakola götürmüşler” dedi. Dündar “Avukatımız şu an devrede. Bir şey yapamazlar, maksimum kabahatler kanununu gösterip ceza yazarlar. Baskılar sürecek gibi duruyor” diye konuştu. Dündar, valiliklerin yasaklanmış kararlarına karşı mahkemeye yürütmeyi durdurma kararı için başvurduklarını da açıkladı.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre Erol Dündar, dernek üyelerine alışveriş fişleri aldırdığını dile getirerek şöyle konuştu:

“İstanbul Valiliği yasaktan sonra baskıya başladı. Alınan karar hukuki olsaydı zincir marketler satışa devam etmezlerdi. Onlar sattığına tarafından henüz yasal bir tebligat yok. Bizlere de yasal bir tebligat yapılmadı sadece ‘alkol satışı yasaklanmış’ diyorlar. Genelge kapsamında sadece tekel ruhsatlı yerler kapalı. Ama şu an birçok noktayı kapattırıyorlar.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede hakiki bir demokrasi ve hür ortamının yeşermesine katkı arzetmek. bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha kaliteli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını temin etmek için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz değil; iyi fakat de yok.

Bundan sonradan da yolumuza benzer yükümlülük bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle zinde, seninle özgür!

BirGün’e Takviye Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir