İletişim Başkanı Altun, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından “@EmniyetGM” etiketiyle yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

“Milletimizin rahatlık ve güvenliği için hiç durmadan çalışan Türk Polis Teşkilatımızın 176’ncı kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Sizinle daha güvende ve emniyetteyiz.”

Fahrettin Altun, paylaşımında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca hazırlanan bir videoya da yer verdi.

Görev başındaki polislerin görüntülerinin yer aldığı videoda, kurulduğu günden bu yana milletin hizmetinde olan Türk Polis Teşkilatının yetkin personeli ve modern daha alçak yapısıyla kolaylık ve güvenliğin en büyük teminatı olmaya devam ettiği belirtildi.

Polis Teşkilatının yerli SALDIRI helikopteriyle artık daha da güçlü olduğu, terörün her türlüsünün bu topraklardan kazınmaya devam ettiği vurgulanan videoda, şu bilgiler paylaşıldı:

“2020’de gerçekleşen 102 bin iç emniyet operasyonuyla, toplam 809 PKK’lı terörist etkisiz ülkü getirildi. Arasında kırmızı bültenle arananların da olduğu 333 DEAŞ mensubu terörist yakalandı. FETÖ’ye karşın operasyonlarda 96 bin kişiye işlem yapıldı. Örgüt üyesi 25 bin kişi gözaltına alındı.

class=’cf’>

Bataklıklar kuruyana kadar temizliğe devam. 2020’de narkotik polisince düzenlenen 140 bin operasyonda 20 ton esrar, 11 ton eroin, 800 kilogram kokainle, 100 milyon lira kara araya el konuldu.”

“2020’DE YAKLAŞIK 2,4 MİLYON ASAYİŞ OLAYININ YÜZDE 86’SI AYDINLATILDI”

Videoda, ülkenin her köşesinde refah için çalışmaya devam edildiği aktarılarak 2020’de yaşanan yaklaşık 2,4 milyon asayiş olayının yüzde 86’sının aydınlatıldığı, kişilere karşısında işlenen suçları aydınlatmada yüzde 99 galibiyet elde edildiği kaydedildi.

Öte yandan, yollar ayrıntılarıyla tehlikesiz olana değin, gece gündüz nöbete devam edildiği belirtilen videoda, trafik güvenliği alanında etkin ve bereketli denetimlerle 2020’de ölümlü trafik kazalarında bir önceki yıla kadar yüzde 11,9 azalma gerçekleştiği aktarıldı.

Videoda, şu ifadelere yer verildi:

“Mazluma şefkat elini uzatmaya devam. 2020’de 18 bini denizde edinmek üzere toplam 110 bin düzensiz göçmen ve 3 bin 810 organizatör yakalandı. YİMER 157 aracılığıyla 564 çağrıda 13 bin 187 kişi kurtarıldı.

Teknolojinin bütün imkanlarıyla güçlenmeye devam. Dinç, enerjik, etkin, hareket kabiliyeti yüksek istihbarat yapılanmasıyla, önleyici odaklı emniyet uygulamaları, yeni teknolojilerin de katkısıyla artık fazla daha etkili. 176 yıldır halkına, vatanına, toprağına ve bayrağına defalarca hizmete devam.”

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir