Kayyumun ihalesi AKP’liye gitti

Lokal seçimlerde HDP’nin kazandığı fakat daha sonra Batman Valisi’nin kayyum olarak atandığı Batman Belediyesi’nin “duvar resmi” ihalesi AKP’den milletvekili namzet adayı olan Mekan Görük’e verildi.

Kayyumun ihalesi AKP’liye gitti

İsmail ARI

Kayyum yönetimindeki Batman Belediyesi dikkatleri çeken bir ihaleye imza attı. Ulus İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere kadar, Vali Hulusi Şahin yönetimindeki Batman Belediyesi, 24 Mart tarihinde “20 Adet Kolona, 2 Adet Büyük Duvara Fotoğraf Ve Boyama Hizmeti Alım İşi” adı aşağı bir ihale düzenledi. İhaleye iki kişi katıldı fakat yalnızca 155 bin 200 TL öneri veren Mekan Görük’ün teklifinin geçerli sayıldığı açıklanarak 26 Mart’ta da kontrat imzalandığı bildirildi. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde HDP’nin yüzde 66,03 oy oranıyla kazandığı Batman Belediyesi’ne geçen yıl mart ayında İçişleri Bakanlığı kadar Batman Valisi kayyum olarak atanmıştı.

DOĞAL YIKIM, SALGIN HASTALIK MADDESİ

Hem, binlerce liralık “duvar boyama ihalesi”, Millet İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mülk kaybı tehlikesi gibi ani ve umulmayan olayların” ortaya çıkması durumunda kullanılması gereken tartışmalı maddesinde düzenlenen pazarlık usulüyle yapıldı.

YEREL SEÇİMLERDEADAY ADAYI OLMUŞ

Kayyumun binlerce liralık ihale verdiği Mekan Görük’ün 2018 yılındaki genel seçimlerde AKP’den Batman Milletvekili aday adayı olduğu açığa çıktı. öte taraftan AKP’li Görük’ün sosyal medya hesabında İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, AKP’li Bülent Arınç, Numan Kurtulmuş ve Julide Sarıeroğlu gibi çok sayıda AKP’liyle fotoğrafı bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgür ortamının yeşermesine katkı maddesi sunmak. böylece abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını temin etmek için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ancak de yok.

Bundan daha sonra da yolumuza aynı mesuliyet bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle hür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir