Kuzey Marmara Otoyolu’na 2 milyar lira ‘garanti’ ödemesi yapıldı

Kuzey Marmara Otoyolu’nu işleten ortaklığa 2020 yılı için 2 milyar 150 milyon lira, Ankara-Niğde Otoyolu’na da 150 milyon lira araç geçiş garantisi dahilinde ödeme yapıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu'na 2 milyar lira 'garanti' ödemesi yapıldı

Kuzey Marmara Otoyolu’nu işleten ortaklığa, vasıta geçişleri sözleşmede öngörülen sınırların aşağı kalması sebebiyle (2020 yılı için) 2 milyar 150 milyon lira garanti ödemesi yapıldığı belirtildi.

Garanti ödemesi yapılan bir öteki proje de Ankara-Niğde Otoyolu oldu. Bu projeyi üstlenen işletmeciye de (2020 yılı için) 150 milyon lira dolayında garanti ödemesi yapıldığı belirtiliyor.

ÖDEME BEKLENİYOR

Habertürk’ün haberine kadar, şirketlere yakın kaynaklar, ödemenin geçen hafta yapıldığını ifade etti.

Karayolu bakım-yenileme ve yapımını üstlenen diğer müteahhitlere de bayram öncesinde biriken alacaklarına karşılık da bir tedarik ödeme yapılabileceği belirtiliyor. Miktar henüz netleşmedi. Yükleniciler, 1-2 milyar lira aralığında bir ödemenin beklendiğini kaydetti. Müteahhitlerin, Karayolları’ndan 14-15 milyar lira alacağı olduğu kaydediliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede reel bir demokrasi ve hür ortamının yeşermesine katkı sunmak. bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını temin etmek için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi fakat de yok.

Bundan daha sonra da yolumuza benzer mesuliyet bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize bulunma ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Yardım Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir